Jak zgłosić podszywanie się pod konto na Instagramie?

by InFejm


Jak zgłosić podszywanie się pod konto na Instagramie - InFejm.pl

Instagram zmienił oblicze mediów społecznościowych i marketingu internetowego. Jest to platforma dla osób, które chcą współpracować z influencerami, sprawdzać recenzje i cieszyć się najnowszymi informacjami o produktach. Platforma obsługuje obecnie ponad miliard użytkowników, w tym kilka kont biznesowych. Jednak pomimo ogromnej pracy Instagrama, aby zapobiec nadużywaniu platformy przez złoczyńców, raporty sugerują, że około 10 procent wszystkich kont na Instagramie może być potencjalnie fałszywych.

Ludzie otwierają fałszywe konta z różnych powodów, w tym:

 1. Oszukiwać innych
 2. Sprzedawanie podróbek
 3. Dobrze się bawić
 4. Zaszkodzić reputacji firmy

Personifikacja oznacza udawanie kogoś, kim nie jesteś. Chociaż ludzie często używają zdjęć znanych nazwisk lub celebrytów, w dzisiejszych czasach osoby kopiują również marki lub udają, że są powiązane z firmami. Tak niewiele potrzeba, by ludzie naśladowali markę, ale wpływ fałszywych kont i produktów na marki może być poważny.

Niezależnie od powodu, zarówno jako firma, jak i osoba fizyczna, ważne jest, aby znaleźć i zablokować fałszywe konta.

Jak się dowiedzieć, czy ktoś podszywa się pode mnie na Instagramie

Podszywanie się pod kogoś jest równoznaczne z kradzieżą czyjejś tożsamości. Ludzie mogą używać Twojego imienia i nazwiska, zdjęć lub wizerunku Twojej marki, aby przekazać je Twoim oczom, znajomym lub klientom. Jest to bardziej powszechne, niż myślisz.

Najłatwiejszym sposobem na znalezienie fałszywych kont jest wyszukanie swojego imienia lub nazwy marki na platformie. Witryna lub aplikacja pokaże Ci wszystkie konta z Twoim imieniem i nazwiskiem.

Pamiętaj, że tylko dlatego, że ktoś ma takie samo imię jak ty, nie oznacza, że ta osoba podszywa się pod Ciebie. Zwróć uwagę na inne czynniki, takie jak zdjęcia i miejsca, w których twierdzą, że działają.

Często zdarza się, że przestępcy blokują prawdziwą osobę lub używają odmian jej imienia, więc upewnij się, że wypróbujesz inną pisownię i wyszukaj swoje konto za pomocą konta znajomego.

Innym sposobem na znalezienie fałszywych kont jest szukanie hashtagów. Działa to dobrze w przypadku marek. Jednak proces ten może być czasochłonny, ponieważ markowe hashtagi są używane nie tylko przez osoby podszywające się pod inne osoby, ale także przez prawdziwych zewnętrznych sprzedawców i konsumentów.

Na koniec możesz skorzystać z funkcji wyszukiwania odwrotnego obrazu, aby sprawdzić, czy ktoś przesłał Twoje zdjęcia lub zdjęcia Twojej marki / produktu na Instagram. Po raz kolejny jest to czasochłonna metoda.

Jak zgłosić podszywanie się pod konto na Instagramie (krok po kroku)

Jeśli jest to konto indywidualne

Zgłoszenie konta podszywającego się na Instagramie może wydawać się skomplikowanym procesem, ale jest dość łatwe i proste. Zgłoszenie fałszywych kont zajmie Ci tylko kilka minut, ale zanim zaczniesz, upewnij się, że masz wszystkie dostępne informacje, w tym nazwę i identyfikator fałszywego konta oraz swoje dane.

Oto jak zgłosić konto podszywania się na Instagramie: 1. Kliknij Zgłoś użytkownika Jak zgłosić podszywanie się pod konto na Instagramie - InFejm.pl


 2. Wybierz konto raportu Jak zgłosić podszywanie się pod konto na Instagramie - InFejm.pl


 3. Wybierz trzecią opcję – Udajesz, że jesteś kimś innym Jak zgłosić podszywanie się pod konto na Instagramie - InFejm.pl


 4. Teraz będziesz mieć możliwość wyboru, pod kogoś podszywa się osoba lub konto. Dostępne opcje to: „Ja”, „Ktoś, kogo znam”, „Gwiazda lub osoba publiczna” lub „Firma lub organizacja”. Jak zgłosić podszywanie się pod konto na Instagramie - InFejm.pl


 5. Wybierz odpowiednią opcję, aby przejść do następnej strony. Jest to bardzo ważne, ponieważ następny krok będzie zależał od tego, co wybrałeś. Na przykład, jeśli zgłaszasz się w czyimś imieniu, strona może poprosić Cię o poproszenie tej osoby o przesłanie zgłoszenia przy użyciu innej metody, jeśli nie ma ona własnego konta na Instagramie.


 6. Osoby, które nie posiadają konta na Instagramie lub osoby, które zostały zablokowane przez osobę podszywającą się, mogą skorzystać z tego formularza do składania zgłoszeń. Jak zgłosić podszywanie się pod konto na Instagramie - InFejm.pl


 7. Podaj szczegóły, a Instagram się tym zajmie.


 8. Jeśli masz już założony profil na Instagramie, profil oszusta może zostać usunięty w ciągu kilku dni. Jednak w niektórych przypadkach Instagram może poprosić Cię o podanie dalszych szczegółów, w tym imienia i nazwiska oraz zdjęcia z dowodem osobistym, aby udowodnić, że jesteś właścicielem nazwiska. Jak zgłosić podszywanie się pod konto na Instagramie - InFejm.pl


 9. Imię i nazwisko na Twoim dowodzie musi zgadzać się z imieniem i nazwiskiem w Twoim profilu. Jeśli tak nie jest, ważne jest, aby edytować swój profil, a następnie przesłać zdjęcie.


 10. Instagram zazwyczaj odpowiada w ciągu 24-48 godzin za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Jeśli jest to strona biznesowa

Uzyskanie fałszywego profilu jest łatwe, o ile masz wymagane dokumenty; jednak metoda dla stron biznesowych jest nieco inna. Będziesz musiał dostarczyć dokumenty, aby udowodnić, że Twoje prawa intelektualne są zagrożone.

Firma potrzebuje, aby kandydaci przedstawili świadectwa rejestracji lub inne tego typu dokumenty, które udowadniają własność nazwy używanej przez oszusta.

Dopiero po przesłaniu tych dokumentów będziesz mógł usunąć fałszywe konto. Pamiętaj jednak, aby upewnić się, że ktoś podszywa się pod Ciebie, zanim złożysz skargę, ponieważ składanie fałszywych skarg może spowodować zablokowanie Twojego konta.

Jak dowiedzieć się, kto założył fałszywe konto na Instagramie?

IMoże to być trochę trudne, ponieważ Instagram nie ujawnia tożsamości oszusta. Nie dadzą ci również dostępu do drugiego konta, dlatego będziesz musiał wypróbować inne sztuczki, aby wiedzieć, kto stoi za twoim fałszywym kontem IG.

Istnieją dwa niezawodne sposoby, aby się tego dowiedzieć:

Porozmawiaj z osobą i poproś o dane kontaktowe, które można wykorzystać do jej śledzenia. Jeśli prowadzą fałszywą stronę firmową, możesz poprosić ich o dostarczenie towarów, które mogą zawierać adresy firmowe i inne tego typu dane.

Sprawdź, czy mają adres URL w biografii. Otwórz go i znajdź na nim dane kontaktowe. Czasami oszuści kierują odwiedzających do fałszywej aplikacji lub witryny w celu zebrania szczegółów lub oszukania ich. Informacje znalezione w tych aplikacjach lub witrynach mogą pomóc Ci znaleźć prawdziwego winowajcę.

Większość ludzi nie próbuje znaleźć prawdziwej osoby stojącej za fałszywymi kontami i są zadowoleni, gdy konta zostają zbanowane. Jednak możesz mieć prawo do podjęcia działań prawnych, zwłaszcza jeśli próba podszywania się spowodowała jakąkolwiek stratę, w tym traumę finansową i emocjonalną.

Aby ustalić tożsamość osoby i złożyć skargę prawną, będziesz potrzebować wsparcia adwokata. Jednak proces ten może być czasochłonny i kosztowny. Z drugiej strony Czerwone Punkty mogą pomóc w dostarczeniu danych potrzebnych do złożenia oficjalnej skargi.

Opinie o InFejm.pl
Kupiłem lajki na TikTok o 14:00 a o 14:10 wszystkie były już dodane. To się nazywa szybka realizacja.
Krystian